Blog

W wielu przypadkach mogą zdarzyć się nam nieprzewidziane awarie. W takim wypadku będziemy musieli albo sami stawić im czoła albo wezwać odpowiedniego specjalistę do pomocy. Jeżeli problem dotyczy naszych rur lub kranów, najlepszym fachowcem będzie hydraulik, który prędko poradzi sobie z takimi usterkami. Na kłopoty z prądem dobry będzie natomiast fachowy elektryk. O czym jeszcze warto pamiętać?

Jeżeli jesteś członkiem spółdzielni mieszkaniowej i czekają Cię jakieś ogólne naprawy - nie musisz się właściwie niczym przejmować. Na pewno płacisz comiesięczne składki na fundusz remontowy, z czego pokrywane są przedsięwzięcia takie jak ocieplenie budynku czy renowacja jego elewacji. Większością mniejszych prac na co dzień będzie zajmował się Twój dozorca. W takim wypadku wyłącznie remonty i usterki w domu będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni. Spółdzielnia będzie musiała jednak zapłacić, jeżeli na przykład z powodu nieszczelności elewacji do Twojego mieszkania dostaje się woda.

Jeśli mieszkasz w wynajmowanym lokalu, również jesteś w dość komfortowej sytuacji. Za jakiekolwiek naprawy w większości wypadków będzie odpowiedzialny właściciel. Dlatego też będziesz musiał go poinformować o wszelkich awariach czy usterkach. Poprosi on następnie dobrego hydraulika albo elektryka o pomoc i interwencję. Podobnie będzie w wypadku remontów, malowania czy wymiany okien.

Jeśli natomiast to Ty jesteś właścicielem mieszkania, będziesz musiał samodzielnie zadbać o ewentualne modernizacje. Twoim zadaniem będzie znaleźć dobrych fachowców, którzy będą mogli Ci pomóc w naprawach oraz porządną ekipę remontową, jeżeli uznasz, że zaistniała konieczność większych zmian.

Jak znaleźć dobrego specjalistę? Najpewniejszym działaniem będzie zapytanie znajomych lub członków rodziny o osoby, które oni zazwyczaj proszą o pomoc. W większości wypadków możemy spodziewać się dobrego, sprawdzonego fachowca, który szybko załatwi sprawę i będziemy mogli na nowo cieszyć się sprawnie funkcjonującymi instalacjami. Jeśli jednak mamy problemy ze znalezieniem osoby z polecenia, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie do tego Internetu. Wystarczy, że wyszukasz nazwę potrzebnego fachowca - na przykład hydraulik - w połączeniu z nazwą miejscowości, w której mieszkasz. Dzięki temu uzyskasz dostęp do całego rejestru fachowców, którzy będą mogli zrealizować dla Ciebie odpowiednie zadania. Warto poczytać również opinie o nich, dzięki którym będziesz mógł ocenić, czy spisali się u innych klientów.

Fachowo, solidnie, na czas!